28 sty 2014

,,Planeta dobrych myśli" - Beata Pawlikowska

Planeta dobrych myśli - Beata Pawlikowska


 Tytuł:  Planeta dobrych myśli
Autor: Beata Pawlikowska
Wydawnictwo, rok wydania: G+J Gruner&Jahr, 2013
Ilość stron: 226
Cena: 39, 90 zł ^^^^^^^^^^^^^^^


Wiedzieliście o tym, że książka może być sympatyczna? To chyba nie jest określenie zazwyczaj używane w stosunku do książki. Ja niedawno znalazłam tomik, który z kolei nie może być opisany trafniej niż słowem ,,sympatyczny” właśnie.


,,Planeta dobrych myśli” autorstwa Beaty Pawlikowskiej to pełen kolorów zbiór myśli i anegdot, okraszonych słynnymi już odręcznymi obrazkami. Ta mieszanka to zastrzyk pozytywnej energii i dobrego samopoczucia. Podróżniczka dzieli się swoimi refleksjami na temat zdrowia, szczęścia, samoakceptacji i życia w zgodzie z drugim człowiekiem. Skupia się również na harmonii pomiędzy ciałem a duszą, udowadniając, że ważne jest nie tylko to, czym żywimy swoje myśli, ale także to, czym żywimy swój organizm. Radzi, jak w pełnym pośpiechu i hałasu świecie znaleźć czas na spokój i ciszę. Poprzez wolne miejsca na stronach zachęca również do notowania własnych przemyśleń.


Zdjęcie
Wiadomo, takich poradników jest wiele. Jednak nie w każdym przypadku możemy zweryfikować, czy autor sam stosuje się do swoich porad i czy faktycznie wie, jak to jest czuć się szczęśliwym i spełnionym człowiekiem. W przypadku Beaty Pawlikowskiej wystarczy sięgnąć po jedną z jej książek bądź posłuchać audycji radiowej by móc to sprawdzić. Podróżniczka nie ukrywa, że w przeszłości borykała się z wieloma problemami m.in. z uzależnieniami, zaburzeniami odżywiania czy przemocą. Jej droga do miejsca, w którym się dziś znajduje, była bardzo wyboista i kręta. A jednak posiadając taki bagaż doświadczeń w ręce, autorka jawi się jako uosobienie szczęśliwego i spełnionego człowieka. Zaraża optymizmem, zachwyca się światem, nie marudzi.


Jakim cudem jej się to udało? Jaka jest recepta na szczęście? Pani Pawlikowska chętnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami i wypróbowanymi metodami – swoją miłość do świata przedstawia w książkach podróżniczych, a sposoby na szczęście i samoakceptację zawiera w serii poradników do treningu osobistego. ,,Planeta dobrych myśli” to właśnie taki poradnik w pigułce. Cieszy nie tylko umysł, ale i oczy – dzięki szacie graficznej.Jeśli szukacie lektury, która podniesie was na duchu bądź prezentu dla osoby zmęczonej bieganiną dnia codziennego, to warto kupić bilet na ,,Planetę dobrych myśli”.

________________________
źródło żółtych karteczek: facebook autorki
https://pl-pl.facebook.com/BeataPawlikowska

8 komentarzy:

 1. Mnie jakoś z Pawlikowską ciągle nie po drodze...Nawet tych podróżniczych książek jej autorstwa nie czytałam...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdarza się ;) Ja lubię po nie sięgać w ponure i dołujące dni - skutecznie poprawiają mi humor ;)

   Usuń
 2. Na chwilę obecna nie szukam takiej książki, ale na pewno nie przejdę koło niej obojętnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pozytywne myśli przydałyby się mi na następny tydzień, będzie ciężko. :) Kiedyś z chęcią przeczytać. :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. o rany, taka książka aż się prosi o zakup! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudowna książka. Wprost idealna na prezent!
  Bardzo lubię mapy myśli pani Pawlikowskiej, nie raz wyciągnęły mnie z przygnębienia w gorszym dniu ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Moja siostra uwielbia Pawlikowską i posiada niemal wszystkie jej książki, dlatego polecę jej ową publikacje,. Myślę, że zapewne od razu ją nabędzie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie skuszę się ;/
  Nie jestem fanką Pawlikowskiej ;/

  OdpowiedzUsuń