7 maj 2013

W następnym odcinku… Zdążyć przed ekranizacją.

Przeglądając ostatnio kinowe zapowiedzi, zauważyłam, że naprawdę znakomita część z nich dotyczy ekranizacji książek. Ja większość tych tytułów znam, dlatego tym bardziej ciekawi mnie, jak reżyser przełoży na język filmowy słowa powieści. Na mojej liście ,,muszę zobaczyć/muszę przeczytać” obecnie plasują się:


W pierścieniu ognia - film:

catching fire movie poster 600x945 First Catching Fire Poster REVEALED! Watch & Share for Prizes
źródło: catchingfiremovie.org
 Premiera: 22 listopada 2013 (Polska)  
20 listopada 2013 (świat)

Kontynuacja wydarzeń z pierwszej części fenomenalnych "Igrzysk śmierci", które zawładnęły wyobraźnią publiczności na całym świecie. Do zjawiskowej obsady (młode gwiazdy Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson i Liam Hemsworth) dołącza zdobywca Oscara Philip Seymour Hoffman. Katniss i Peeta odbywają obowiązkowe Tournee Zwycięzców, kiedy dowiadują się o fali zamieszek, do których przyczynił się ich zuchwały czyn. W tle trwają przygotowania do rocznicowych, 75. Głodowych Igrzysk, które przyniosą zaskakujący obrót spraw... Bo Kapitol jest zły. I Kapitol pragnie zemsty! Wkrótce okaże się, że zwycięska para stanie przed kolejnym wyzwaniem. "W pierścieniu ognia" to druga część bestsellerowej trylogii autorstwa Suzanne Collins, która stała się jednym z największych wydawniczych fenomenów ostatnich lat. (źródło: filmweb.pl)

oficjalna strona filmu:
http://catchingfiremovie.com

 Zwiastun:
W pierścieniu ognia - książka:
W pierścieniu ognia - Suzanne Collins
źródło: lubimyczytać.pl

Każdego roku w państwie Panem na zlecenie Kapitolu telewizja relacjonuje reality show zwane Głodowymi Igrzyskami. Dwudziestu czterech losowo wybranych nastolatków z każdego dystryktu toczy śmiertelną walkę. Ich zwycięzca może być tylko jeden. W „Igrzyskach śmierci” dwójka uczestników Katniss Everdeen i Peeta Mellark udaremnia plany Kapitolu, wymuszając zwycięstwo obojga. Za to zwycięstwo bohaterowie zapłacą cenę, jakiej się nie spodziewają…

W drugim tomie trylogii, „W pierścieniu ognia” Katniss i Peeta przygotowują się do odbycia obowiązkowego Tournee Zwycięzców, kiedy dowiadują się o fali zamieszek, do których przyczynił się ich zuchwały czyn. W tle trwają przygotowania do rocznicowych, 75. Głodowych Igrzysk, które przyniosą bardziej niż zaskakujący obrót spraw… Bo Kapitol jest zły. I Kapitol pragnie zemsty…

strona książki na lubimyczytac.pl:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/47513/w-pierscieniu-ognia


 ***

Dary Anioła: Miasto Kości - film:

Dary Anioła: Miasto kości - polski plakat
źródło: http://kino.dlastudenta.pl
Premiera: 23 sierpnia 2013 (Polska)  
22 sierpnia 2013 (świat) 

Ekranizacja światowego bestsellera, będącego pierwszą częścią serii sprzedanej w Polsce w ilości ponad 100 tysięcy egzemplarzy.

Otwórz wrota do innego świata.

Współczesny Nowy Jork. Zwyczajna na pozór nastolatka Clary Fray przypadkiem odkrywa, iż należy do niezwykłej kasty Nocnych Łowców, pół aniołów, którzy toczą odwieczną walkę w obronie naszego świata przed atakami demonów. Wkrótce w tajemniczych okolicznościach znika matka dziewczyny. Clary przyłącza się do grupy Nocnych Łowców i wkracza do alternatywnego podziemnego świata, zamieszkałego przez wampiry, wilkołaki, wiedźmy, wróżki i demony. Obdarzona wyjątkowym darem dziewczyna będzie musiała stanąć do walki nie tylko o życie matki, ale o bezpieczeństwo ludzkiej rasy, która żyje w nieświadomości nadciągającego zagrożenia… (źródło: filmweb.pl)
 Zwiastun:
 Miasto kości - książka:

Miasto Kości - Cassandra Clare
źródło: lubimyczytac.pl
Tysiące lat temu, Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzn i stworzył rasę Nephilim, pół ludzi, pół aniołów. Mieszańcy człowieka i anioła przebywają wśród nas, ukryci, ale wciąż obecni, są naszą niewidzialną ochroną. Nazywają ich Nocnymi Łowcami. Nocni Łowcy przestrzegają praw ustanowionych w Szarej Księdze, nadanych im przez Razjela.

Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed pasożytami, zwanymi demonami, które podróżują między światami, niszcząc wszystko na swej drodze. Ich zadaniem jest również utrzymanie pokoju między walczącymi mieszkańcami podziemnego świata, krzyżówkami człowieka i demona, znanymi jako wilkołaki, wampiry, czarodzieje i wróżki. W swoich obowiązkach są wspomagani przez tajemniczych Cichych Braci. Cisi Bracia mają zaszyte oczy i usta i rządzą Miastem Kości, nekropolią znajdującą się pod ulicami Manhattanu, w której leżą zmarli Łowcy. Cisi Bracia prowadzą archiwa wszystkich Łowców Cieni, jacy kiedykolwiek żyli. Strzegą również trzech boskich przedmiotów, które anioł Razjel powierzył swoim dzieciom. Jednym z nich jest Miecz. Drugim Lustro. Trzecim Kielich.

Od tysięcy lat Cisi Bracia strzegli boskich przedmiotów. I było tak aż do Powstania, wojny domowej, pod przywództwem zbuntowanego Łowcy, Valentine’a, który niemal na zawsze zniszczył tajemny świat Łowców. I mimo że od śmierci Valentine’a minęło wiele lat, rany, jakie zostawił, nigdy się nie zabliźniły. Od Powstania minęło piętnaście lat. Jest upalny sierpień w tętniącym życiem Nowym Jorku. W podziemnym świecie szerzy się wieść, że Valentine powrócił na czele armii wyklętych. A Kielich zaginął…


strona książki na lubimyczytac.pl:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4116/miasto-kosci


*** 

Divergent - film:

Premiera: 21 marca 2014 (świat)

Oficjalny, polski opis filmu jak na razie jest niedostępny. Nie istnieje również jak na razie plakat do filmu. Wiemy za to, kto wcieli się w główne role:

Pierwsze zdjęcie z planu ,,Divergent". Źródło: fanpage filmu na facebooku.
Beatrice "Tris" Prior - Shailene Woodley
Tobias "Four" Eaton - Theo James
Jeanine Matthews - Kate Winslet
Christina - Zoe Kravitz
Tori - Maggie Q.
Eric - Jai Courtney
Natalie Prior -  Ashley Judd

strona książki i filmu:
http://www.divergentfans.com/


Divergent/ Niezgodna - książka:

W dystopijnym Chicago w świecie Beatrice Prior społeczność jest 
podzielona na pięć odłamów, każda kształcąca konkretną cechę – Prawość (szczerość), Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwagę), Serdeczność (spokój, pokojowe nastawienie) i Erudycja (inteligencję). W wyznaczony dzień każdego roku wszyscy szesnastolatkowie muszą wybrać odłam Chicago, któremu poświęcą się na resztę swojego życia. Beatrice wybiera między pozostaniem z rodziną, a byciem sobą – nie może mieć tych dwóch rzeczy naraz. Więc dokonuje wyboru, który zadziwia wszystkich, nawet ją samą.

Niezgodna - Veronica Roth
źródło: lubimyczytac.pl

Podczas bardzo burzliwego wprowadzenia, Beatrice przemianowuje się na Tris i walczy o to, aby dowiedzieć się, kto naprawdę jest jej przyjacielem – i rozpoczyna romans z czasem fascynującym, a czasem doprowadzającym do białej gorączki chłopakiem, który dopasowuje się do ścieżki życiowej, którą obrała. Tris kryje także pewien sekret, taki, który ukrywa przed wszystkimi, gdyż została ostrzeżona, że jego ujawnienie może oznaczać śmierć. Odkrywa rosnący w siłę konflikt, który może zagrażać odkryciem stworzonej przez nią samą idealnej społeczności, w której żyje. Tris dowiaduje się również, że jej tajemnica może pomóc tym, których kocha… lub zniszczyć ją samą.
strona książki na lubimyczytac.pl:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/95156/niezgodna ***
 
World War Z - film:


World War Z poster.jpg
http://en.wikipedia.org
Premiera: 5 lipca 2013 (Polska)  
19 czerwca 2013 (świat)  

Film zrealizowany na podstawie noweli Maxa Brooksa. Świat nigdy nie będzie taki jak dawniej – po 10 latach strasznej i wyniszczającej wojnie ludzi z zombie. Ludzie nie są już na szczycie łańcucha pokarmowego, Ziemia jest opanowana przez potwory z piekła rodem. (źródło: filmweb.pl)
 oficjalna strona filmu:
http://www.worldwarzmovie.com/

Zwiastun:


World War Z/ Wojna zombie - książka:

World War Z - Max Brooks
źródło: lubimyczytac.pl

Hordy głodnych i wściekłych zombie nadciągają!
Jesteście przygotowani na WOJNĘ TOTALNĄ?

Najpierw w Chinach pojawia się pacjent „zero” zarażony dziwną i nieznaną chorobą, która powoduje niespotykaną dotąd degenerację ciała i późniejszą reanimację zwłok. Wkrótce z całego świata zaczynają napływać kolejne doniesienia o podobnych przypadkach. Rządy wielu państw ignorują zagrożenie i skrywają prawdę przed obywatelami. A ta jest szokująca – po całym globie z prędkością błyskawicy rozprzestrzenia się śmiertelny wirus zmieniający ludzi w żywe trupy żądne krwi...

Tak zaczęła się pandemia, którą przetrwali nieliczni. Świat po globalnej hekatombie stał się przerażającym i brutalnym miejscem pozbawionym zasad, gdzie można liczyć tylko na siebie. Dzięki Maksowi Brooksowi poznajemy historie z pierwszej ręki, o których dotychczas milczały raporty wojenne.

World War Z to bijący rekordy popularności doskonały reportaż, przerażający do szpiku kości, prawdziwy do utraty tchu!

Na podstawie tego książkowego hitu powstała superprodukcja filmowa z Bradem Pittem w roli głównej!

„Zanim rozpęta się piekło na Ziemi, kupcie książkę Brooksa, czytajcie ją i uważnie przyglądajcie się sobie. Być może pewnego dnia obudzicie się rano z gorączką. Będą boleć was stawy, aż w końcu zaczną drętwieć kończyny, temperatura wzrośnie do czterdziestu stopni i sparaliżuje wam połowę ciała. Będziecie chcieli zasnąć, żeby przestało boleć. Pamiętajcie o jednym – gdy się obudzicie, świat będzie już inny. Posuwistym krokiem, zawodząc smętnie, ruszycie na łowy…”
strona książki na lubimyczytac.pl:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/176758/world-war-z

_____________________________________________

Czy jest jakiś film, na który czekacie z niecierpliwością? A może wśród tych tytułów jest książka jakiej jeszcze nie czytaliście, a bardzo byście chcieli?

5 komentarzy:

 1. Na Miasto Kości to się czaję już od dłuższego czasu!

  OdpowiedzUsuń
 2. Poza ostatnią "Z" to czekam na wszystkie i na bieżąco sprawdzałam aktualności ich dotyczące.
  Najbardziej chyba na TMI. Przyznam szczerze, że liczyłam na o WIELE WIĘCEJ po pierwszym zwiastunie "Catching Fire" - gdzie "zegarkowa arena" ? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stawiam na zagranie ze strony twórców filmu - wiedzą, że ludzie czekają właśnie na arenę i dlatego jej nie pokazują. Ot, podgrzewanie atmosfery ;) Jeśli pojawi się jeszcze jeden zwiastun, to może dostaniemy jakieś migawki,które w sumie rozbudzą apetyt, ale niewiele powiedzą. Jestem skłonna stwierdzić, że cała arena zostanie pokazana dopiero w filmie ;)

   Usuń
 3. Ja chcę tylko przeczytać Miasto Kości. Film sobie odpuszczę. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z niecierpliwością czekam na film "Miasto kości" oraz "Niezgodną" :D Książki mam już za sobą :D

  OdpowiedzUsuń