15 maj 2013

W następnym odcinku... ,,Opiekunka Grobów" - Melissa Marr [zapowiedź]


GraveminderGraveminderGraveminderSpoczywaj w spokoju...
Czy aby na pewno?W niezwykle spokojnym miasteczku Claysville dochodzi do brutalnego morderstwa. Maylene Barrow, kobieta pielęgnująca wszystkie cmentarze w mieście, zostaje znaleziona we własnej kuchni w kałuży krwi. Ale szeryf nie przeprowadza śledztwa.

Do Claysville przybywa Rebeka, przybrana wnuczka Maylene. Z lotniska odbiera ją Byron, syn przedsiębiorcy pogrzebowego, zakochany w niej bez pamięci. Obydwoje mają za sobą osiem lat życia poza miasteczkiem, unikania siebie i rozmów o wzajemnej miłości, obydwoje też odczuwają niezrozumiałą ulgę, wkraczając w granice Claysville.

Wydarzenia przyspieszają, zdarzają się kolejne brutalne napaści, a Rebeka i Byron zaczynają odkrywać, że ich miasteczko rządzone jest w myśl dość niezwykłych zasad. Dowiadują się też, że dziedzicznie przypadają im obojgu bardzo ważne funkcje, zapisane w dziwacznym kontrakcie sprzed 300 lat. Ona musi przejąć po zmarłej babci funkcję Opiekunki Grobów, a on - po ojcu - rolę Grabarza i jej opiekuna. Spokój i bezpieczeństwo Claysville zależą od tego, czy ta para wypełni swe role starannie.

"Opiekunka Grobów" to romantyczny horror albo romans z elementami grozy w tle. Para głównych bohaterów musi odpowiedzieć sobie na fundamentalne pytanie: czy kochają się, bo tak za nich ustalono, czy też ich miłość jest autentyczna i pomoże im w misji utrzymania ładu w świecie zmarłych. 

Melissa Marr


Nikt tak nie kreuje światów, jak Melissa Marr.
Charlaine Harris


Marr serwuje ekscentryczne dark fantasy ukształtowane wokół tematów przeznaczenia, wolnej woli i zombie... Dobrze nakreśleni bohaterowie i ich burzliwe relacje sprawiają, że opowieść tętni własnym życiem.
Publishers Weekly
A ty? Odważysz się wejść na cmentarz wraz z Rebeką...?

Wydawnictwo ,,Replika" przygotowało konkurs związany z nadchodzącą premierą książki: w prawym, górnym rogu bloga widnieje button ,,Opiekunki grobów". Zaprowadzi on was do zakładki ,,konkursy", gdzie widnieją dokładne informacje, jak zdobyć własny klucz do cmentarza Claysville...


 Informacje ogólne:

tytuł oryginału: Graveminder
przekład: Monika Orłowska
ISBN 978-83-7674-224-3
[EAN 9788376742243]
Wydanie: 0
Rok wydania: 2013
Wymiary: ??mm
Liczba stron: ??
Oprawa: miękka + skrzydełka
Kategoria: fantastyka i grozaStrona książki:
http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=396

6 komentarzy:

 1. Książka wydaje się interesująca. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mogę się jej doczekać :>

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się klimatyczna lekturka. Na pewno przeczytam. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem bardzo ciekawa tej książki :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdecydowanie mam zamiar przeczytać ;D Premiera nowej książki tej autorki przypomina mi, że mam do dokończenia jeszcze serię o mrocznych wróżkach XD

  OdpowiedzUsuń
 6. Zaciekawiłaś mnie, nawet bardzo :)

  OdpowiedzUsuń