4 kwi 2013

W następnym odcinku... ,,Angelfall" Susan Ee/ ,,The Selection" Kiera Cass/ ,,The Storyteller" Jodi Picoult

Recenzje tych trzech powieści pojawią się niedługo na blogu, jedna z nich przy odrobinie szczęścia zagości jeszcze w tym tygodniu ;) 
Czy wśród nich jest tytuł, który bardzo chcielibyście przeczytać? ,,Angelfall" w kwietniu ma swoją polską premierę, o ,,The Selection" krążą plotki, jakoby jedno z polskich wydawnictw wykupiło prawa, a ,,The Storyteller" z pewnością doczeka się polskiego wydania, jako że Jodi Picoult ma w Polsce wiele fanów.


 ,,The Angelfall" - Susan Ee

Angelfall (Penryn & the End of Days, #1)

Minęło już sześć tygodni, odkąd aniołowie apokalipsy zstąpili na Ziemię, by zburzyć współczesny świat. Uliczne gangi rządzą w świetle dnia, podczas gdy noc przejął we władanie strach i przesąd. Kiedy anielski wojownik odlatuje z bezbronną małą dziewczynką, jej siedemnastoletnia siostra Penryn zrobi wszystko, by ją odzyskać.

Wszystko, wliczając w to układ z wrogim aniołem.

Raffe jest wojownikiem, który został pozbawiony skrzydeł i ranny leży na ulicy. Spędziwszy eony na walce, zostaje uratowany z beznadziejnej sytuacji przez na wpół zagłodzoną nastolatkę.

Podróżując przez mroczną Północą Kalifornię, mogą liczyć tylko na siebie jeśli chodzi o przetrwanie. Razem kierują się w stronę anielskiej twierdzy w San Francisco, gdzie Penryn zaryzykuje wszystko, by uwolnić siostrę, a Raffe zda się na łaskę i niełaskę swoich największych wrogów, a wszystko po to, by zostać uzdrowionym.
  

 ,,The Selection" - Kiera Cass

The Selection (The Selection, #1)


Dla trzydziestu pięciu dziewczyn, Wybór jest życiową szansą. Możliwością ucieczki od życia, które jest im przeznaczone od dnia narodzin. Możliwością zostania częścią świata pełnego bezcennej biżuterii i błyszczących sukien. Możliwością życia w pałacu i rywalizowania o serce wspaniałego księcia Maxona.

Jednak dla Americi Singer, bycie Wybraną to koszmar. Oznacza to odwrócenie się plecami do jej sekretnej miłości, Aspena, który przynależy do niższej kasty. Dziewczyna opuszcza swój dom, by stanąć do zaciekłej konkurencji o koronę, której wcale nie chce. Na życiu w pałacu kładą się cieniem brutalne ataki rebeliantów.

Wtedy America poznaje księcia Maxona.  Z czasem zaczyna kwestionować wszystkie plany, jakie dla siebie przygotowała – i zdaje sobie sprawę, że życie o jakim zawsze marzyła, może nie mieć porównania z przyszłością, jakiej sobie nigdy nie wyobrażała.
 

 ,,The Storyteller" - Jodi Picoult

The Storyteller


Sage Singer zaprzyjaźnia się ze starszym mężczyzną, który jest szczególnie uwielbiany w jej społeczności. Josef Weber, bo o nim mowa, jest najbardziej lubianym emerytowanym nauczycielem i trenerem Małej Ligi. Ich przyjaźń nawiązała się w piekarni, w której pracuje Sage. Pewnego dnia Josef prosi Sage o przysługę: chce, by go zabiła.

Zszokowana Sage natychmiast odmawia… i wtedy mężczyzna zdradza jej swój najmroczniejszy sekret: zasługuje na śmierć, ponieważ był nazistowskim strażnikiem SS. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że babcia Sage przeżyła Holocaust.

Co robisz, gdy zło mieszka w domu obok? Czy ktoś, kto popełnia tak haniebny czyn może odpokutować za to późniejszym dobrym zachowaniem? Masz prawo udzielić komuś rozgrzeszenia, jeśli nie jesteś stroną, która była krzywdzona?

I najważniejsze – jeśli Sage rozważy jego propozycję: będzie to morderstwo czy wymierzenie sprawiedliwości?

_________________________
tłumaczenia opisów należą do mnie, za błędy z góry przepraszam ;)

5 komentarzy:

 1. Na wszystkie trzy czekam niecierpliwie! Zwłaszcza na pierwszą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałabym zaproponować, a może raczej zaprezentować Wam dwa ciekawe konkursy. W jednym z nich do wygrania są dwie gry edukacyjne dla dzieci "Akademia umysłu Junior", w drugim natomiast fantastyczna książka pt."Spojrzenie Elfa".

  W żadnym wypadku nie namawiam, po prostu chciałabym aby wiadomość o tych konkursach trafiła do wielu ludzi :) Jeżeli więc jesteście zainteresowani wzięciem udziału to zapraszam na mój profil, znajdziecie tam blogi "Babylandia" oraz "Książeczki synka i córeczki" gdzie dostępne są te konkursy. Jeżeli jednak nie interesują Was one to z góry przepraszam za spam...

  Pozdrawiam serdecznie
  Marta

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię Picoult więc oczywiście zaciekawiła mnie zapowiedź. Ale zapowiedź pierwszej książki też jest bardzo ciekawa :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Angelfall jest MEGA! Ale to to już wiesz.
  The Selction brzmi lepiej ( i wygląda lepiej) niż po przeczytaniu. Jestem bardzo ciekawa jak serial na podstawie The Selection im wyjdzie ;)
  Picoult nie lubię za bardzo.

  OdpowiedzUsuń